Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
       

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT SCHODY » Časté otázky - FAQ

Jaké parametry musím znát, při výběru schodiště?
Pro posouzení vhodného typu je třeba znát výšku podlaží (podlaha-podlaha), sílu stropní desky (kvůli správné podchodné výšce) a velikost stropního otvoru.

V jaké fázi stavby/rekonstrukce se stavebnicové schody instalují a jaká je příprava?
Schody se instalují na finální podlahu. Hotové by měly být i omítky a malba a stavebně dokončen stropní otvor. Pro kotvení nejsou žádné speciální požadavky, vždy musí jít o pevné místo (dřevo, beton, železo apod.)

Jaký typ schodiště vybrat?
Zde nelze uvést jednoznačnou odpověď. Vše vychází z prostorových dispozic. Rozměry otvoru a popřípadě i místnosti je třeba uvést při prvotní komunikaci. Velmi nám pomůže pro posouzení vhodného typu, když nám zašlete foto prostoru. Někde je vhodnější točité vřetenové schodiště a jinde zase jedno nebo více ramenné schodiště. Více informací lze najít v rubrice Jak správně vybrat schody

Jaká je nosnost stavebnicových schodišť?
Nosnost schodiště se liší dle modelu. Většina stavebnicových schodišť má nosnost 300 kg. Půdní (mlynářské) schody 130 kg. Tento údaj lze dohledat v montážním listu u každého modelu.

Je možné si objednat montáž schodiště?
Všechny modely tzv. stavebnicových schodů jsou primárně určeny k montáži svépomocí (montážní návod je přiložen nebo je ke stažení na našich webových stránkách). Sestavení schodiště není nijak složité a šikovní kutilové nebo řemeslníci zvládnou ve dvou montáž sami.

Mám zájem jen o kovovou konstrukci, je možné ji objednat bez nášlapů?
Bez dřevěných nášlapů bohužel typizované stavebnicové schodiště objednat nelze. Nosná konstrukce každého modelu je dimenzována na dané zatížení a tedy i rozměr stupně

Kdy vybrat stavebnicové schodiště a kdy schodiště na zakázku?
Stavebnicové schody spadají do kategorie tzv. vedlejších schodišť. Najdou tedy uplatnění všude tam, kde je méně místa (například do podkroví, kde je místnost na spaní, pracovna, jeden nebo dva pokoje apod.) Tam, kde je obytné poschodí s více pokoji, včetně sociálního zařízení, je třeba zhotovit konstrukci s parametry hlavního schodiště. Zde normy požadují minimální čistou hloubku nášlapu 21cm a průchozí šířku ramene 90cm.